Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

 

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Gminy Zbąszyń!

Od 1 kwietnia do 30 września 2021 r. na terenie całego kraju realizowany jest Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). Obowiązek spisowy dotyczy każdej osoby mieszkającej w Polsce.
Mając świadomość powagi obecnej trudnej i nieprzewidywalnej sytuacji epidemicznej, dołożono wszelkich starań, aby podczas NSP 2021 zapewnić Państwu bezpieczeństwo. Dlatego też przyjęte obecnie metody udziału w spisie wykluczają konieczność kontaktu osobistego z osobami z zewnątrz.
Podstawową i obowiązkową metodą spisową jest samospis internetowy poprzez aplikację dostępną na stronie https://spis.gov.pl/. W ten sposób możemy wypełnić obowiązek spisowy w domu i w dogodnym dla siebie terminie. Do elektronicznego formularza zalogujemy się korzystając z Krajowego Węzła Identyfikacji Elektronicznej lub podając numer PESEL wraz z nazwiskiem rodowym matki.
Osoby, które nie mają komputera lub Internetu, mogą zgłosić się do Urzędu Miejskiego w Zbąszyniu, gdzie czeka specjalnie przygotowane stanowisko z komputerem i przeszkolony pracownik naszego Urzędu. Drugą wygodną i bezpieczną opcją jest spis przez telefon. Wystarczy zadzwonić na infolinię spisową pod numer (22) 279 99 99. Infolinia działa od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 18.00. Rachmistrzowie włączą się do prac spisowych w późniejszym terminie i w pierwszej kolejności, ze względu na sytuację epidemiczną, będą się kontaktować z niespisanymi osobami telefonicznie.
Narzędzia oraz procedury w zakresie bezpieczeństwa stosowane przez statystykę publiczną gwarantują pełną ochronę gromadzonych informacji. Wszystkie dane zebrane od respondentów są objęte tajemnicą statystyczną - będą należycie i starannie zabezpieczone.
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie https://spis.gov.pl/.
Serdecznie zachęcam Państwa do podjęcia aktywności obywatelskiej i wywiązania się z obowiązku spisowego.