„Smaki Radości”.

Uczennice wygasających już klas gimnazjalnych: Marysia Tomiak, Emilka Wittke, Patrycja Woś i Nicola Pawlicka, zainicjowały tradycyjną już wielkopostną akcję charytatywną - tym razem dla tych, którzy żyją blisko nas, a którym w życiu jest trochę bardziej „pod górkę” niż nam, czyli dla osób niepełnosprawnych z SOSW. Przy wielkim zaangażowaniu całej naszej społeczności udało się upiec i rozprowadzić przy parafii i w szkole mnóstwo pysznych mufinek i babek. Wszystko zaczęło się 11 kwietnia - w IV niedzielę Wielkiego Postu, zwaną Niedzielą Radości, która stanowi jakby  „przedsmak” Wielkanocy. Stąd nazwa akcji: „Smak Radości”. A zebraną kwotę (spełniło się nasze marzenie i dotarliśmy  do 1000 zł!!!) wpłaciliśmy na konto stowarzyszenia  „Radość Życia”. Dziękujemy wszystkim za serce -szczególnie naszym kochanym mamom, ciociom, babciom (i komu jeszcze?!) za pomoc przy wypiekach! Mamy nadzieję, że „trochę” radości u naszych znajomych z SOSW z tego będzie (znamy się z licznych odwiedzin i wspólnych działań)... Wszyscy kolejny raz przekonaliśmy się, o czym przypominała naklejka na paczuszkach ze słodkościami, że: Dawać to nie znaczy tracić (Antoine de Saint-Exupéry)!

Te piękne „fotki” zrobiła dziewczynom p. Dorota Michalczak- reporterka ze strony „Moje miasto”, która dowiedziała się o akcji z ogłoszeń i plakatów i towarzyszyła nam już od wczesnego rana - gdy Wy jeszcze smacznie spaliście w bardzo ciepłych łóżeczkach!

Możecie jeszcze popatrzeć na kosze pełne bukietów, które własnoręcznie wykonali i zanieśli chorym w Niedzielę Palmową członkowie naszego ERM-u oraz ciekawe ujęcia z prowadzonej przez nich Drogi Krzyżowej, na której mocno się w tym roku zaczerwieniło od róż i piórek („wtajemniczeni” rozumieją!)...

J. Chłopkowska i M.Olejniczak                                              

 
20171203_094308
20180309_175334-001
5aa4f03847c1e_o,size,933x0,q,70,h,bb55ad
erm11
erm5 A
erm9