Tydzień sportu w naszym przedszkolu

W kwietniu w ramach  tygodnia sportu przedszkolaki z naszego przedszkola miały okazję spotkać się z różnymi sportowcami i zapoznać się z wieloma dyscyplinami sportu.

Dnia 14 kwietnia przedszkolaki z grup „Misiów” i „ Pszczółek”  odwiedziły  miejscową siłownię . Odbyło się tam spotkanie z panem Zbigniewem Łoteckim, który od wielu lat trenuje w tym miejscu. Dzieci dowiedziały się m.in. jak należy się odżywiać, aby móc ćwiczyć na siłowni . Miały  także okazję wypróbować sprzęt treningowy i wykonywały różne ćwiczenia. Przedszkolaki były zachwycone, trening sprawił im wiele radości.

 

W środę 15 kwietni br. wzięliśmy udział w zajęciach zorganizowanych przez trenera piłki nożnej pana Tomasza Śliwę.

Dzięki uprzejmości dyrektora Zbąszyńskiego Centrum Sportu i Rekreacji zajęcia zostały przeprowadzone na miejscowym Orliku. Trening został przeprowadzony w miłej i przyjaznej atmosferze, dzięki czemu dzieci z chęcią i ogromnym zaangażowaniem brały w nim udział. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach ruchowych i ćwiczeniach z piłką. Doskonaliły także sprawność motoryczną, umiejętność prowadzenia piłki do celu oraz współpracę w grupie . To były naprawdę ciekawe zajęcia.

 

Czwartek 16.04.2015 r. to kolejny dzień naszych spotkań ze sportem. Tym razem wybraliśmy się na korty tenisowe, na które zabraliśmy ze sobą rakiety i piłeczki.

Tenis jest wspaniałą drogą, która wspiera młodych ludzi w rozwoju ogólnomotorycznym, psychicznym oraz społecznym. W ramach naszych zajęć przedszkolaki poznały podstawy tenisa poprzez gry i zabawy ruchowe na korcie. Dzieci uczyły się odbijać piłeczkę i współpracować w parze. Gra w tenisa przysporzyła naszym przedszkolakom wiele radości.  Następnie udaliśmy się na pobliski plac zabaw i siłownię, gdzie podczas zabawy miło spędziliśmy czas.

 W ostatni dzień sportowego tygodnia  spotkaliśmy się  z bokserką Jagodą Berlińską i jej trenerem Michałem Dominikiem.

Na początku spotkania pani Jagoda wraz ze swoim trenerem  przeprowadziła z dziećmi rozgrzewkę i profesjonalny trening bokserski. Następnie przedszkolaki założyły rękawice bokserskie i kaski i zmierzyły się z zawodowym bokserem. Po zakończonym treningu dzieci mogły obejrzeć medale zdobyte przez zbąszyńską sekcję bokserską.

Z pewnym opóźnieniem, ale z wielką przyjemnością dzieci uczestniczyły także w ćwiczeniach – Zumby – przeprowadzone w naszej szkole przez p. Marlenę Ratajczak. Dzieci chętnie poruszały się w takt muzyki i z zaangażowaniem naśladowały ruchy instruktorki.

Wszystkim sportowcom dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia i za poświęcony nam czas.

 

 

home > tydziensportu2015
tydziensportu2015
1
2
boks 2
boks 3
boks 4
boks 6
boks 7
boks 8
DSC03644
DSC03648
DSC03653
DSC03656
DSC03657
DSC03658
DSC03670
DSC03676
DSC03677
DSC03687
DSC03737
DSC03749
DSC03753
kort 1
kort 3
kort 5
kort 6
kort 7
kort 8
zumba 1
zumba 2
zumba 3