GRUDZIEŃ, to miesiąc na który czekają wszystkie dzieci z wielkim utęsknieniem…, dlatego, że jest to miesiąc, w którym spełniają się marzenia. Dla przedszkolaków z naszych grup przedszkolnych był to też miesiąc pełen pracy, ponieważ dużo się działo.

Rozpoczęło się od przyjazdu choinek, które swoim zapachem wniosły świąteczną atmosferę do naszych sal.

Potem przyszedł święty Mikołaj, z podarkami i bajką czytaną specjalnie dla nas.

Praca w salach trwała cały czas, dzieci wykonywały samodzielnie bombki, łańcuchy na choinkę tą przedszkolną i domową.  Z wielką dumą niosły ozdoby świąteczne do domu.

Samodzielnie piekliśmy pierniki, udało się to przy pomocy mam, które zabrały blachy z wykrojonymi przez nas ciasteczkami do domu i je upiekły. Potem my mogliśmy pięknie je udekorować kolorowymi ozdobami.

Udało się nam też wyjechać do zakładu produkującego bombki, zobaczyliśmy proces powstawania pięknych ozdób choinkowych. Po zwiedzaniu bawiliśmy się w najlepsze na sali zabaw. Wycieczkę zaliczamy do wielce udanych.

Następnie przygotowywaliśmy się do kolędowego spotkania z Rodzicami. Uczyliśmy się wierszy, kolęd i wykonaliśmy specjalne ozdoby – stroiki i bombki dla naszych Rodziców. Goście przybyli tłumnie i bili brawa. Zajadali się naszymi piernikami i razem z nami śpiewali kolędy.

A na samo uwieńczenie radości grudniowych przybył Gwiazdor z nowymi, pięknymi zabawkami dla każdej grupy. Po jego wizycie mogliśmy też delektować się słodkościami. Ten dzień w przedszkolu był naprawdę za krótki.

 
DSC03015(1)
DSC03018(1)
DSC03034(1)
pierniki
DSC03010
DSC02999(1)
DSC03004
gwiazdor3
DSC02998(1)
szopka(1)
sala2
sala 1