W piątek 30.01.2015 r. przedszkolaki z naszego przedszkola wraz z wychowawcami pojechały autokarem  na wycieczkę do lasu, w ramach akcji „ Pomóżmy zwierzętom leśnym przetrwać zimę”.  Młodzi przyjaciele zwierząt udali się tam z workami pełnymi warzyw, obierek i innych przysmaków. Pamiętamy, że mroźna i śnieżna zima jest dla zwierzyny leśnej okresem szczególnie trudnym, dlatego wszelka pomoc z naszej strony pomoże im przetrwać ten ciężki czas. Oprócz zwierząt leśnych pamiętamy  też o dokarmianiu ptaków, którym należy pomagać aż do wiosny. 

Na miejscu w lesie spotkaliśmy się z Panami  leśniczymi- Bartkiem Dąbrowskim i Franciszkiem Cebulą, którzy zaprosili nas na spacer leśnymi dróżkami. Po drodze opowiadali wiele ciekawych rzeczy z życia zwierząt leśnych. Dowiedzieliśmy się:  po co są  paśniki w lasach, zobaczyliśmy przysmak zwierząt – lizawkę. Wysypaliśmy karmę  we wskazane miejsca przez  leśniczych.

Oprócz dokarmiania zwierząt leśnych, wycieczka do lasu okazała się świetną okazją  do obserwacji przyrody leśnej zimą. Na koniec wspólnie spotkaliśmy się przy ognisku , przy którym zjedliśmy kanapki i wypiliśmy ciepłą herbatkę przygotowaną przez panie kucharki z naszej szkolnej stołówki.  Przy ognisku z wielkim zainteresowaniem wysłuchaliśmy bajki o „Czerwonym Kapturku” czytanej przez pana leśniczego Bartka.

To była bardzo ciekawa i pouczająca wycieczka. Bardzo nam się wszystkim podobała.

DSC03186
DSC03197
DSC03199
DSC03204
DSC03210