Katarzyna Miecznikowska – absolwentka  Uniwersytetu Szczecińskiego, specjalność pedagogika opiekuńczo- wychowawcza, ukończyła kurs kwalifikacyjny z zakresu terapii pedagogicznej oraz oligofrenopedagogiki. Pracuje w Szkole Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Zbąszyniu od 1994 roku. czytaj więcej....

O mnie

Praca na stanowisku pedagoga szkolnego daje mi codziennie mnóstwo możliwości do ciekawych spotkań z dziećmi. Dzięki nim mogę doświadczać ich różnych emocji, zajrzeć w ich świat. Wspierać, pomagać, stwarzać różne okazje do kreatywnego rozwoju poprzez realizację różnych form pomocy: zajęć rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne, zajęć rozwijających umiejętności uczenia się, obserwacji i poznania w relacjach rówieśniczych w trakcie prowadzonych lekcji wychowawczych. Moja praca stwarza okazję do kontaktu z rodzicami, którzy pełnią najważniejszą rolę w życiu dziecka. Mam nadzieję, że swoją obecnością mogę Was wspierać i motywować oraz dzielić się swoimi doświadczeniem. Bardzo ważnym obszarem mojego działania jest współpraca z nauczycielami i wychowawcami, z którymi nieustannie poszukuję sposobów pomocy dzieciom w przezwyciężaniu trudności napotkanych na swojej drodze.

„Sztuka życia w rodzinie polega na tym, by uczucie miłości  przełożyć pełne na miłości zachowania”. Tym cytatem z książki Jaspera JulIa, pragnę zachęcić do czytania literatury tego wspaniałego autora. Skłania nas dorosłych do wsłuchania się we wszystko, co mówią nasze dzieci i kochania ich takimi, jakimi są. Uczy umiejętnego wyrażania uczuć, empatycznego dialogu oraz sztuki wyznaczania granic. Daje praktyczne wskazówki, jak budować w dziecku poczucie własnej wartości i wiarę w siebie. Pokazuje nam drogę, jak zmieniać siebie.

Gorąco polecam stronę familiowo.pl Można na niej znaleźć wiele inspirujących pomysłów i podpowiedzi dotyczących: zabaw z dzieckiem, zarządzania czasem, różnych form aktywności itp. Zachęcam do zajrzenia i być może znalezienia czegoś dla siebie.